شارژ خودرو در کمتر از 6 دقیقه ممکن شد!

به گزارش مجله خبری، یک تیم کره ای به رهبری پروفسور وُن بای کیم، از یک تکنیک خودهیبریداسیون تازه برای سنتز نانوصفحات فریت منگنز، که به خاطر ظرفیت استثنایی ذخیره سازی یون لیتیوم معروفیت دارد، استفاده کردند.

شارژ خودرو در کمتر از 6 دقیقه ممکن شد!

ناامیدکننده ترین قسمت داشتن یک وسیله نقلیه الکتریکی برای بسیاری از مردم، مدت زمان شارژ مجدد باتری است؛ به خصوص هنگامی که در یک سفر جاده ای طولانی هستید.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از استادی فایندز، پیشرفت اخیر در توسعه فناوری باتری، اما می تواند آن را تغییر دهد. دانشمندان دانشگاه علم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی در حال توسعه یک ماده آنُد نو هستند که می تواند یک وسیله نقلیه الکتریکی (EV) را طی کمتر از 6 دقیقه شارژ کند. در حالی که اکنون شارژ کامل یک EV ممکن است تا 10 ساعت طول بکشد.

به همین دلیل طی سال های اخیر، تولیدکنندگان در حال رقابت برای ایجاد گزینه هایی هستند که این فرآیند را به چند دقیقه کاهش دهند.

یک تیم کره ای به رهبری پروفسور وُن بای کیم، از یک تکنیک خودهیبریداسیون نو برای سنتز نانوصفحات فریت منگنز، که به خاطر ظرفیت استثنایی ذخیره سازی یون لیتیوم معروفیت دارد، استفاده کردند.

آن ها با افزایش سطح ماده آند، حرکت همزمان تعداد زیادی یون لیتیوم را فعال کردند و در نتیجه سرعت شارژ را به طور قابل توجهی بهبود بخشیدند. نتایج تجربی نشان داد که یک باتری با ظرفیتی معادل با ظرفیتی که در خودروهای برقی فعلی استفاده می گردد، تنها در 6 دقیقه به طور کامل شارژ و دشارژ می گردد.

این تحقیق، پتانسیل افزایش قابل توجه چگالی انرژی باتری های لیتیوم یونی را به وسیله ترکیب مواد آند با ظرفیت بالا دارد و در نتیجه مسافت رانندگی خودروهای الکتریکی را افزایش می دهد. پروفسور سوجین پارک از دانشمندان این تحقیق می گوید: مواد آند سیلیکون پایه به طور بالقوه می توانند مسافت رانندگی را حداقل 10 برابر افزایش دهند.

این توسعه نویدبخش آینده وسایل نقلیه الکتریکی است و آن ها را برای استفاده روزمره راحت تر و کارآمدتر می نماید. با زمان های شارژ سریع تر، مانع استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی می تواند به مقدار قابل توجهی کاهش یابد و راه را برای یک سیستم حمل ونقل سبزتر و پایدارتر هموار کند.

این تحقیق پیشگامانه درها را به روی پیشرفت های بیشتر در فناوری باتری می گشاید و گام مهمی را در سفر به سوی آینده ای پاک تر با انرژی الکتریکی نشان می دهد. با تداوم نوآوری و سرمایه گذاری در راهکار های مبتنی بر انرژی پایدار، ما هر روز به ایجاد دنیایی که دوستدار محیط زیست است نزدیک تر می شویم.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "شارژ خودرو در کمتر از 6 دقیقه ممکن شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ خودرو در کمتر از 6 دقیقه ممکن شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید